"Za wszystko inne zapłacisz kartą XYZ"... albo swoimi znajomymi, którzy obserwują Cię w popularnych...
One Piece: Przykład wykorzystania waluty społecznościowej. Niestety słaby
Przeczytaj
Trend rozwoju zrównoważonego, o którym kilkakrotnie wspominałem już na blogu, można w prostych słowach wytłumaczyć, jako pewien spójny zestaw działań (ekonomicznych, technologicznych, legislacyjnych), mający na celu zaspokajanie najważniejszych potrzeb konsumentów, ale z jak najmniejszym obciążeniem środowiska naturalnego. Jednym z ważniejszych obszarów, w którym prowadzone są prace nad poszukiwaniem alternatywnych i odnawialnych zasobów, zastępujących tzw. paliwa kopalne, jest transport, którego ogromne zapotrzebowanie (paliwa, infrastruktura, przestrzeń w miastach, zdominowana trwale przez udogodnienia dla kierowców itd.) wyraża się ogromnym, negatywnym wpływem na środowisko naturalne.
Świetny przykład, wpisujący się w trend Zrównoważonego Rozwoju i odpowiadający na potrzebę wykorzystywania alternatywnych źródeł energii, nadszedł kilka dni temu z Wielkiej Brytanii. Firma GENeco, która już teraz jest w stanie zasilić energią, pochodzącą z odpadów oraz ścieków (tak, TYCH ścieków, o których teraz prawdopodobnie myślicie również) 8500 domów w UK, na trasie Bath – lotnisko Bristol uruchomiła właśnie swój pierwszy BioBus. Pojazd po tankowaniu biometanem (efekt przetwarzania odpadów przez GENeco), wytworzonym z równowartości rocznych nieczystości, wygenerowanych przez 5 osób, jest w stanie przejechać aż 300 kilometrów. Śmiało można więc stwierdzić, że autobus jest zasilany jest przez ludzi.
Cały proces obrazuje krótki film nt. BioBusa i źródeł jego zasilania:
Zwróćcie również uwagę na nietypowy komunikat, umieszczony na samym autobusie. Nie ma tu miejsca na przesadne upiększenia. Reklama wprost informuje o tym, co stanowi jedyne źródło energii, zasilające środek transportu. Oklejony pojazd oprócz wypełniania oczywistej, marketingowej misji, świetnie spełnia również rolę edukacyjną, zwracając uwagę na problem zasobów naturalnych oraz konieczność poszukiwania nowych rozwiązań na przyszłość. Jako że dbałość o środowisko spoczywa na każdym z nas, stąd reklamowi pasażerowie, w roli świadomych, dobrych obywateli, zgodnie spoczywają na dość niestandardowych, autobusowych siedzeniach.
Oby jak najwięcej podobnych projektów.
Zdjęcia: GENeo
[fblike url=”https://www.mediafeed.pl/pierwszy-poop-bus-w-wielkiej-brytanii/” style=”button_count” showfaces=”false” width=”450″ verb=”like” font=”arial”]